,, Na každém dni je něco krásného,jen je to potřeba najít"

Červen 2017

....podruhé.v Praze...

23. června 2017 v 16:45 | Eva |  Naše výlety
Všechny vás zdravím kdo navštěvujete můj blog .Tentokrát po druhé jsem byla u mého syna s manželkou v Praze na
výstavě o lidském těle ,.která mě dost zaujala Body The Exihibition .Každý mi vyprávěl jaké to bude hrozné vyschla těla a podobné úvahy. ,že se na to nedá dívat .Výstava byla moc zajímavá a hlavně jsem se dozvěděla hodně věcí o svém těle.

Výstava Body The Exhibition otevřela své brány, existují ale pochybnosti o původu těl

Z NETU.

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu, která na jedné straněšokujea na straně druhé učí a pomáhápoznávat. Ano, výstavaBody The Exhibition je opět v Praze. Poznejte, jaklidské tělovypadá a funguje.Výstava přináší desítky zcela novýchexponátů. Svým rozsahem a počtem exponátů vysoce přesahuje vše, co bylo dosud v České republice kvidění. Výstava zvenávštěvníky nadetailní cestupo lidském těle, přes kosterní systém, svalstvo, reprodukční orgány, dýchací orgány,krevní oběha další části lidského těla.

Výstava na svých exponátech názorně ukazuje poškození lidského těla následkem přejídání a nedostatku cvičení nebo zdravé plíce vedle zčernalých plic kuřáka. Tyto reálné a pro mnohé šokující příklady jsou mnohem silnějším podnětem k zamyšlení se nad svým přístupem k životu než jakýkoli text nebo obrázky v učebnicích. Každý návštěvník výstavy se tedy nejen detailně seznámí s lidským tělem a jeho funkčními mechanismy, ale pochopí také jeho zranitelnost a nutnost se o něj dobře a zodpovědně starat.
Kromě exponátů, jsou na výstavě instalovány také velké LCD obrazovky s animacemi popisujícími funkce jednotlivých části těla. Samozřejmostí jsou podrobné popisky jednotlivých exponátů. K dokonalosti servisu pro návštěvníky výstavy přispívá neustálá přítomnost mediků - průvodců, kteří odpoví na dotazy návštěvníků, a poutavou formou vše popíši na přítomných exponátech.
Český pořadatel výstavy, společnost JVS group, připravil speciální doplnění expozice. Jedná se o část výstavy, která je věnována historii medicíny a České stopě ve světové medicíně. Tato galerie se zaměřuje na úspěchy tuzemských lékařů a vědců. Díky tomuto doplnění expozice, návštěvník nahlédne do trendů a současných metod ve zdravotnictví. Připravena bude i interaktivní část, ve které bude na připravených trenažerech pod odborným vedením mediků možno vyzkoušet si první pomoc nebo nahmatat rakovinový nádor. Jedním z hlavních cílů výstavy je motivace návštěvníků ke zdravějšímu životnímu stylu a péče o tělo.Holešovické výstaviště.
Cestou zpátky jsme se zastavili na ruském kole já to měla chut zkusit a vite že jsem to dalaUsmívající sePán,i ale byla to výška ,ale pěkný výhled.Zámeček Troja ,ale nemohli jsme tam protože bylo zavřeno tak snad příště.

Přeji krásný slunečný víkend Eva

Dávné retro.

14. června 2017 v 21:32 | Eva |  Fotografování
Zdravím všechny mé návštěvniky a děkuji za vaše komentáře.Jistě si pamatujete retro styl jako je třeba moda prostě takové ty trendy ,které byly v oblibě.Našla jsem staré odívání ,které už dávno vyšlo z mody.Nevím jestli je vůbec nějaký časopis jako byla žena a moda kterou nahradila Burda.Dost jsem používala tyto střihy ,ale nějak to všechno zmizelo a vše si můžeme koupit.Krásný střih co říkáte.

Ukázka některých retro kabelek z mé sbírky některé by se daly použít a možná, že bych byla inUsmívající seTahle kabelka je z pravé kůže a dokonce jsem jí použila.Kabelka z tepaným inicialem .Přeji hezký týden Eva

Ze skalky.

10. června 2017 v 20:34 | Eva
Zdravím všechny kteří navštěvují můj blog a za to vám děkuji .Moc času mi nezbývá na tvoření tak alespon něco z mé zahrádky spíš skalky tu mám moc ráda.Počasí je u nás moc pěkné nějaký ten deštík nepočítám.Chodím na rehabilitaci a také jsem začala trochu sportovat jezdím do práce na kole nemám to zas až tak daleko 4km se dají po ránu zvládnout.Snad mi ten pohyb prospěje k mému neustálému hubnutí.Nerozhodný
Každý zná tyhle skalničky takže je nemusim nijak zvlášt jmenovat.


Hezký pracovní týden přeje Eva