,, Na každém dni je něco krásného,jen je to potřeba najít"

....podruhé.v Praze...

23. června 2017 v 16:45 | Eva |  Naše výlety
Všechny vás zdravím kdo navštěvujete můj blog .Tentokrát po druhé jsem byla u mého syna s manželkou v Praze na
výstavě o lidském těle ,.která mě dost zaujala Body The Exihibition .Každý mi vyprávěl jaké to bude hrozné vyschla těla a podobné úvahy. ,že se na to nedá dívat .Výstava byla moc zajímavá a hlavně jsem se dozvěděla hodně věcí o svém těle.

Výstava Body The Exhibition otevřela své brány, existují ale pochybnosti o původu těl

Z NETU.

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu, která na jedné straněšokujea na straně druhé učí a pomáhápoznávat. Ano, výstavaBody The Exhibition je opět v Praze. Poznejte, jaklidské tělovypadá a funguje.Výstava přináší desítky zcela novýchexponátů. Svým rozsahem a počtem exponátů vysoce přesahuje vše, co bylo dosud v České republice kvidění. Výstava zvenávštěvníky nadetailní cestupo lidském těle, přes kosterní systém, svalstvo, reprodukční orgány, dýchací orgány,krevní oběha další části lidského těla.

Výstava na svých exponátech názorně ukazuje poškození lidského těla následkem přejídání a nedostatku cvičení nebo zdravé plíce vedle zčernalých plic kuřáka. Tyto reálné a pro mnohé šokující příklady jsou mnohem silnějším podnětem k zamyšlení se nad svým přístupem k životu než jakýkoli text nebo obrázky v učebnicích. Každý návštěvník výstavy se tedy nejen detailně seznámí s lidským tělem a jeho funkčními mechanismy, ale pochopí také jeho zranitelnost a nutnost se o něj dobře a zodpovědně starat.
Kromě exponátů, jsou na výstavě instalovány také velké LCD obrazovky s animacemi popisujícími funkce jednotlivých části těla. Samozřejmostí jsou podrobné popisky jednotlivých exponátů. K dokonalosti servisu pro návštěvníky výstavy přispívá neustálá přítomnost mediků - průvodců, kteří odpoví na dotazy návštěvníků, a poutavou formou vše popíši na přítomných exponátech.
Český pořadatel výstavy, společnost JVS group, připravil speciální doplnění expozice. Jedná se o část výstavy, která je věnována historii medicíny a České stopě ve světové medicíně. Tato galerie se zaměřuje na úspěchy tuzemských lékařů a vědců. Díky tomuto doplnění expozice, návštěvník nahlédne do trendů a současných metod ve zdravotnictví. Připravena bude i interaktivní část, ve které bude na připravených trenažerech pod odborným vedením mediků možno vyzkoušet si první pomoc nebo nahmatat rakovinový nádor. Jedním z hlavních cílů výstavy je motivace návštěvníků ke zdravějšímu životnímu stylu a péče o tělo.Holešovické výstaviště.
Cestou zpátky jsme se zastavili na ruském kole já to měla chut zkusit a vite že jsem to dalaUsmívající sePán,i ale byla to výška ,ale pěkný výhled.Zámeček Troja ,ale nemohli jsme tam protože bylo zavřeno tak snad příště.

Přeji krásný slunečný víkend Eva
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 24. června 2017 v 8:53 | Reagovat

A to se nyní prý našel jeden poslanec, který chce dosáhnout zákazu této výstavy. To hovoří za vše...

2 Intuice Intuice | E-mail | Web | 24. června 2017 v 9:52 | Reagovat

Do Prahy občas zavítám, ale na této výstavě jsem dosud nebyla, i když na Holešovickém výstavišti ano. Většinou procházím ty nejznámější pražské památky. :-)

3 Jarka Jarka | Web | 24. června 2017 v 10:45 | Reagovat

No nevím, jestli bych chtěla tuto výstavu vidět. I když poučná být musela, to je bez diskuze. :-) A to ruské kolo bych, s třesoucími koleny, taky ráda vyzkoušela! :-D

4 Zdena Zdena | Web | 27. června 2017 v 17:26 | Reagovat

Evi také o této výstavě uvažujeme, jen ten čas zatím nevyšel..obdivuji tě, kolo bych asi nedala :-D ..Krásný večer ti přeji. Z♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama